Nick Mazurek :”Będę pierwszym mistrzem świata w wadze ciężkiej polskiego pochodzenia”.

Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem,którego to udzielił nam Nick Mazurek(3-0,3KO).Mazurek to wielki talent w wadze ciężkiej.Nick przyznaje,że pewnego dnia zostanie pierwszym mistrzem świata w wadze ciężkiej polskiego pochodzenia.

WokółRinguNa zawodowym ringu stoczył jak dotąd trzy zwycięskie walki. Kolejny swój zawodowy pojedynek stoczysz  14 kwietnia w Indianie .Wiesz już coś na temat tego kto będzie Twoim przeciwnikiem w tej walce ?

Nick Mazurek :Tak mam stoczone dotychczas  trzy zawodowe pojedynki.Każdego z przeciwników pokonałem przed czasem.Podobno moja następna walka odbędzie się  14 maja w Horseshoe Casino w Chicago i poszukujemy (ustalamy) jakiegoś dobrego przeciwnika.

WokółRingu :W różnych wywiadach podkreślasz,że będziesz lepszym pięściarzem od Andrzeja Gołoty.Andrzej Gołota to twój idol bokserski?Jeżeli tak to dlaczego go lubisz?

Nick Mazurek : Sam Colonna, który jest moim menedżerem i trenerem.Mówi do mediów i polskich reporterów, że będę  lepszy niż Gołota.Myślę, że  wiele osób sądzi, że mam silniejszą mentalność niż Gołota i Sam Colonna był pierwszą osobą ,która mi o tym powiedziała.. Szanuję Gołotę i podziwiam go. Wiem, że jest bardzo lubiany i podziwiany przez Polaków do dziś.Ponadto był on świetnym wojownikiem.

12743759_1700825096861008_6036373894578278783_n.jpg
Foto;Nick Mazurek/Facebook

WokółRingu :W czasach amatorskich odniosłeś duże sukcesy.Między innymi dwukrotnie wygrywałeś  turniej Golden Gloves . Możesz powiedzieć nam z jakim dzisiejszym zawodowcem walczyłeś w czasach amatorskich ?

Nick Mazurek :Miałem dużo sukcesów jako amator. Miałem rekord  44-6 jako amator i zająłem  trzecie miejsce w Stanach Zjednoczonych w mojej kategorii wagowej . Ponadto  zdobyłem także  dwukrotnie złote rękawice.Po raz pierwszy zwyciężyłem je  , gdy byłem w liceum.Miałem wtedy 18 lat.. Byłem najmłodszym zwycięzcą tegoż turnieju  w kategorii do  200 funtów (…) W  następnym  roku wygrałem  już tytuł wagi superciężkiej(…) Walczyłem  też w innych stanach   kilka razy i zająłem np. trzecie miejsce w Las Vegas w 2014 roku i wygrałem turniej stanu Illinois oraz rękawice turnieju CYBC Power Gloves. Złote Rękawice Chicago  są największym tytułem w Ameryce(Boks amatorski).

WokółRingu :Można powiedzieć że jesteś w połowie Polakiem. Twoje nazwisko brzmi bardzo Polsko . Coraz więcej kibiców w Polsce interesuje się twoją osobą, Twoimi walkami. Odczuwasz jakieś wsparcie od Polaków np. podczas walk ?

Nick Mazurek :Jestem w połowie Polakiem a w połowie Włochem. Mój tata był Polakiem  a moja mama jest Włoszką.Niestety dorastałem bez ojca .Na szczęścia moja mama cały czas  bardzo mnie wspierała.Bardzo kocham moją mamę.Czuje wielkie wsparcie Polaków,którzy mi wspaniale kibicują.Kocham i doceniam ich wsparcie.Polacy są  wielkimi pasjonatami boksu i polskich walk.Jestem bardzo wdzięczny Polakom ,ponieważ cały czas mnie wspierają.Cały czas odbieram wiadomość od ludzi z Polski.Mówią w nich,że bardzo lubią oglądać mnie jak walczę oraz przyznają,że mogę być lepszy nawet od Andrzeja Gołoty.Polacy ssą niesamowici.To naprawdę niesamowite,że mam wsparcie od ludzi z drugiego  końca świata .Bardzo mnie wspierają a to jest bardzo fajne.Okazało się tez,że moje nazwisko jest pochodzenia rodziny królewskiej w Polsce,która jest super.

WokółRingu :Twój trener Sam Colonna mówi ,że masz wielki talent do boksu. Ponadto dostrzegł u ciebie pewne podobne zachowania w ringu jakie to miał Andrzej Gołota. Twój trener (Sam Colonna) nazwał cię nawet „Nowym Gołota”.Co dla ciebie znaczą takie słowa,które wypowiada tak świetny trener jak Sam Colonna,który to porównuje cię nawet do Gołoty ?

 

B13OyKvIYAAw50a.jpg
Foto;Nick Mazurek/Twitter

Nick Mazurek : Sam Colonna jest dziś najlepszym trenerem bokserskim.Pewnego dnia będzie uchodził za największego trenera wszech czasów.Jest on”encyklopedią” walk bokserskich i jest on wizjonerem tej dyscypliny.Widzi rzeczy,których inni nie potrafią dostrzec.Sam Colonna mówi mi ,że pewnego dnia będę lepszy niż Gołota.Sam nazywa mnie”Nowym Gołota” lub „Gołotą 2.0”.Jest to całkiem fajne ,ale to tylko pseudonim.Ja nie uważam się za Andrzeja Gołotę. Nazywam się Nick Mazurek i będę pierwszym mistrzem świata w wadze ciężkiej polskiego pochodzenia.

 

WokółRingu :Miałeś może już jakąś propozycje stoczenia walki w Polsce od kiedy jesteś zawodowym bokserem ?Jeżeli nie to czy chciałbyś kiedyś zawalczyć w Polsce?

Nick Mazurek :Jestem pewien ,że pewnego dnia zawalczę w Polsce.(…).Ale na razie skupiam się na mojej walce ,która odbędzie się 14 maja i nie wybiegam zbyt w przyszłość.Zawsze skupiam się na najbliższej walce.Biorę walki aby zbudować moje nazwisko oraz oczywiście aby wygrywać.

WokółRingu :Powiem szczerze ,że jak na wagę ciężką masz znakomite warunki fizyczne(mierzysz 198 cm wzrostu i ważysz około 108 kg) rozważałeś występowanie w innej wadze czy od razu chciałeś walczyć w wadze ciężkiej?

Nick Mazurek : Jestem naturalnym „ciężkim”.Jestem szybki i mam dobrą koordynacje ruchową.Nigdy  nie chciałem aby schodzić z wagą w dół lub górę.Po prostu taki już jestem genetycznie stworzony.Na pewno wiesz o co mi chodzi.Gdy  po raz pierwszy zacząłem trenować z Samem Colonną  ważyłem 165 funtów,teraz natomiast ważę około 240 funtów.Sam Colonna przewidział,że będę kiedyś walczył w wadze ciężkiej.

WokółRingu : Inny polski bokser Tomasz Adamek swoją kolejną walkę stoczy 2 kwietnia w Polsce . Tomasz zmierzy się z Eric Molina. Jak uważasz kto będzie faworytem w tej walce ? Sądzisz,że Adamek ma szanse aby zostać jeszcze mistrzem świata w wadze ciężkiej?

Nick Mazurek :Myśle,że Adamek ma szanse,ale są one dość ograniczone.Jego najlepsze dniu są już za nim. Ale życzę mu sukcesów i powodzenia.Szanuje Adamka,ale nie sądzę,że będzie mistrzem świata w wadze ciężkiej.

WokółRingu :Analizując aktualną sytuację na wadze ciężkiej, myślisz ,że ile czasu zajmie Ci dojście do walki o mistrzostwo świata w wadze ciężkiej ? Bo na pewno gdzieś analizujesz sobie to

Nick Mazurek :Na pewno widzę się w walce o tytuł mistrza świata w wadze ciężkiej. Myślę ,że pod koniec 2018 roku lub na początku 2019r uda mi się zrealizować ten cel. Ale teraz koncentruje się na najbliższych przeszkodach,które mam teraz przed sobą. Tytuł przyjdzie później.

WokółRingu :Byłeś kiedyś w Polsce ? Jeżeli nie to czy chciałbyś przyjechać do naszego kraju ?Słyszałem też ,że wiesz dość sporo o np historii Polski . Jesteś dumny z tego ,że w połowie jesteś Polakiem ? Czy raczej nie zwracasz zbytnio uwagi na ten fakt ?

 

CQqMIXVXAAAXItL.jpg
Foto;Nick Mazurek/Twitter

Nick Mazurek :Nie byłem w Polsce,ale bardzo bym chciał ją odwiedzić. Słyszałem,że Polska to bardzo piękny kraj.Jestem dumny,że jestem w połowie Polakiem(…)Nie wiem zbyt wile o historii Polski,ale ciągle się jej uczę.

WokółRingu :Chciałbyś przy okazji naszej rozmowy przekazać coś kibicom w Polsce ?

Nick Mazurek :Doceniam twoje pytania.Chciałbym po prostu powiedzieć do moich fanów w Polsce ,że bardzo szanuje i doceniam ich ogromne wsparcie i bezwarunkową miłość,którą mnie otaczają. Jestem im bardzo wdzięczny  w tym także tobie.I obiecuję,że się na mnie nie zawiedziecie oraz nie rozczarujecie.

WokółRingu :Dziękuje,że zgodziłeś się odpowiedzieć na kilka pytań.

Nick Mazurek :Również dziękuje.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s