Andrzej Wawrzyk:Walka z Adamkiem?W boksie wszystko jest możliwe.

Zapraszamy do zapoznani się z wywiadem,którego udzielił nam Andrzej Wawrzyk(31-1, 17KO).Andrzej 2 kwietnia na gali Polsat Boxing Night zmierzy się z Marcinem Rekowskim(17-2, 14KO)

WokółRingu : Jak przebiegają Twoje przygotowania do walki z Marcinem Rekowskim.Wiemy,że sparowałeś między innymi z Michałem Olasiem oraz Krzysztofem Głowackim.Jesteś zadowolony z aktualnej formy?

12745912_738004356336871_1674449581624231064_n.jpg
Foto;Andrzej Wawrzyk/Facebook

Andrzej Wawrzyk : Tak sparowałem z Michałem Olasiem,ale z  Krzysztofem Głowackim nie sparowałem ,więc nie wiem skąd takie informacje.Marcin  boksuje w innej pozycji ,niż Krzysiek.Jeszcze pomagał mi najbardziej w sparingach Jarosław Zawrotny i drugi zawodnik z Rosji.

WokółRingu : Większość ekspertów stawia Ciebie w pozycji faworyta jeżeli chodzi o walkę z Marcinem.W związku  z tym nie odczuwasz jakieś np.presji ,że to właśnie tym jesteś faworytem.Ponadto wydaję się ,że w tej walce masz dużo do zyskania po ewentualnym,zwycięstwie z Rekowskim w dobrym stylu.Jednakże większość mówi,że Rekowski nie ma w tej walce nic do stracenia i może być to jego atutem. Jak rozpatrujesz takie słowa/opinie ?

12509212_1052374254827830_5388317838103347058_n.jpg
Foto;Andrzej Wawrzyk/Facebook

Andrzej Wawrzyk :Wszystkie atuty wyjdą w ringu. Zarówno ja jak i Marcin mamy do stracenia dużo.Ale to robi nasza walkę bardziej ciekawą i chyba o to chodzi. Większej presji nie czuję podchodzę z  pełnym skupieniem do  tej walki.

WokółRingu :W jednym z wywiadów przeprowadzonych po pierwszej oficjalnej konferencji prasowej przed PBN powiedziałeś,że liczysz na to ,iż Tomek Adamek pokona Molinę a Ty poradzisz sobie z Rexem 2 kwietnia a następnie promotorzy doprowadzą do starcia  Twojego z Adamkiem. Myślisz,że jest to realne aby np.na kolejnej tegorocznej edycji PBN odbyła się taka walka?

Andrzej Wawrzyk :W boksie wszystko jest możliwe i realne.Jak w dwójkę zaprezentujemy się dobrze,wygramy swoje walki to nigdy nic nie wiadomo.

WokółRingu :Po podpisaniu kontraktu a Alem Haymonem stoczyłeś już jedną walkę w USA. Podobno były pewne spekulację,abyś zawalczył w Stanach z Stivernem lub Washingtonem.Ty chciałeś takiej walki,dlaczego ostatecznie nie udało się osiągnąć porozumienia jeżeli chodzi o realizację takiej walki?

Andrzej Wawrzyk : Było zapytanie o Breazeale’a ,ale telewizja Showtime wolała go skonfrontować z innym zawodnikiem.Walkę ze Stivernem też byśmy przyjęli,ale nic nie było konkretnego poza tym,że ktoś coś mówił i na tym się skończyło.

WokółRingu : Ostatnio mówiło się o Twojej ewentualnej walce z E.Chambersem. Eddie był podobno chętny na taki pojedynek .Twój promotor Andrzej Wasilewski potwierdził jednak,że tak naprawdę nie otrzymaliście żadnej propozycji od obozu Chambersa. Chciałbyś w przyszłości zmierzyć się z Chambersem?Na pewno dla kibiców w Polsce była by to ciekawa walka.

Andrzej Wawrzyk :Tak jak mówiłem  poprzednio.Dużo ludzie mówią w Ameryce,ale nie ma żadnych konkretów.Walk miało być bardzo dużo a na razie   nie ma.Pewnie,że walka z Eddiem byłaby ciekawa dla polskich kibiców,dlatego chciałbym takiej walki.

WokółRingu: W ubiegłym roku podobno było blisko ,abyś zawalczył z Wilderem o mistrzostwo świata WBC w ciężkiej.Ostatecznie Wilderowi zakontraktowano walkę z Johanem Duhapasem. Żałujesz ,ze nie doszło wtedy do Twojej walki z Deontayem?

Andrzej Wawrzyk : Niczego nie żałuję .Najwidoczniej nie była mi pisana wtedy taka walka.

WokółRingu : Po porażce z Powetkinem zmieniłeś swój styl boksowania.Sam mówisz,że tzw’bieganie po ringu’ nie jest najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie.Wyglądasz teraz fizycznie znacznie lepiej niż wcześniej jeżeli chodzi o np. sylwetkę. Widać,że ta porażka z Powetkinem można by rzec wpłynęła na Ciebie pozytywnie.Masz podobne zdanie?

wawrzyk_sil.jpg

Andrzej Wawrzyk :Porażki zawsze dają nam więcej czasu do zastanowienia nam sobą co dla nas jest najlepsze i wydaje mi się,że poszedłem w dobra stronę.

WokółRingu : Jak na wagę ciężką  jesteś jeszcze bardzo młodym pięściarzem. Z perspektywy czasu nie uważasz,ze walka z Powetkinem odbyła się jednak za wcześnie dla Ciebie?.Dawid Kostecki przyznał np. w jednym z wywiadów,że jego zdaniem był to lekki błąd.

0004T5FMCAD0WNGD-C116-F4.jpg

Andrzej Wawrzyk :  Każdy ma swoje zdanie. Ja ta walkę przyjąłem,więc dalej niczego nie żałuję.

WokółRingu: Tak jak wspominałem 2 kwietnia w Krakowie zawalczysz z Rekowskim.Ta gala będzie pewnie świetna.Dla ciebie natomiast będzie można by powiedzieć wyjątkowa,ponieważ zawalczysz w swoim rodzinnym mieście ,czyli Krakowie.Fakt ten wpływa na Ciebie pozytywnie,chcesz się dobrze zaprezentować przed swoimi kibicami,których na pewno w Krakowie 2 kwietnia nie zabraknie.

Andrzej Wawrzyk :  Jest to dodatkowa motywacja ,że walka odbędzie się w Krakowie,gdzie się wychowałam.W Krakowie mam dużo znajomych.Tu  zaczynałem ze sportem koszykówka,kickboxing i boks do tej pory,więc muszę prezentować  się jak najlepiej.

WokółRingu : Walka z Rekowskim będzie jak sam powiedziałem jednym z najtrudniejszych testów w Twojej karierze.Co możesz powiedzieć o Marcinie Rekowski?Wiemy ,że znacie się dobrze. Jakie są jego mocne strony?

Andrzej Wawrzyk : Marcin jest bardzo dobrym ,ambitnym pięściarzem.Jest obdarzonych silnym ciosem oraz  sercem do walki,dlatego będzie to na pewno trudny test na,który jestem gotowy.

WokółRingu: Marcin Rekowski otwarcie przyznaje,że chce wyżyć  do tej walki dużo  mniej niż do poprzednich.A Ty w granicach ilu kilogramów będziesz chciał wnieść na wagę podczas oficjalnej ceremonii ważenia przed galą.

Andrzej Wawrzyk :Będę chciał wnieść  gdzieś  w okolicach  108 kg .

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s