Piotr Gudel dla WokółRingu: Do każdej walki przygotowuję się jakby była tą najważniejszą.

Zapraszamy do zapoznania się z rozmową, której udzielił nam Piotr Gudel(4-1-1, 0KO). Piotr odpowiada między innymi o ewentualnym występnie na PBN oraz przygotowaniach do rewanżowej walki z Krzysztofem Rogowskim(10-19, 5KO), która odbędzie się 20 sierpnia na gali w Międzyzdrojach.

WokółRingu: Ostatnią walkę stoczyłeś 24 października w Żyrardowie. Pokonałeś wtedy na punkty Szweda Edwarda Bjorklunda. Następny twój zawodowy pojedynek odbędzie się  20 sierpnia na gali w Międzyzdrojach. Stoczysz tam walkę rewanżową  z Krzysztofem Rogowski. Jak idą przygotowania do tej walki? Jesteś zadowolony z rywala? Dlaczego tak długo trwałą twoja przerwa od ostatniej walki?

Piotr Gudel : Przygotowania trwają już od jakiegoś miesiąca do tej walki , ale w treningu jestem cały czas. Od poniedziałku jadę na resztę przygotowań do Radomia do trenera Jabłońskiego. Tam skupimy się na sparingach i przygotowaniach taktycznych pod tą walkę. A czy jestem zadowolony to może nie do końca, bo chciał bym się rozwijać. Co raz walczyć z innymi zawodnikami, ale no cóż rewanż też nie jest zły bo to w końcu walka. Jeżeli chodzi o przerwy miedzy walkami to chyba jest spowodowane brakiem konkretnego pomysłu mojego promotora na prowadzenie mojej kariery.

 WokółRingu: Powiedziałeś, że tym razem rozegrasz pojedynek z Rogowskim mądrzej. Sam przyznałeś, że masz nadzieję, iż po tej walce twoja kariera nabierze rozpędu.To sprawia, że ten rewanżowy pojedynek z Krzysztofem Rogowskim  jest najważniejszy jak dotąd w twojej karierze? Rozumiem, że plan na tą walkę jest taki aby wygrać w dobrym stylu? 

11870887_863605303728690_7391224049497887736_n.jpg

Piotr Gudel : Tak ,bo wyciągam wnioski z poprzedniej walki i chcę wyeliminować moje błędy i zaprezentuję się z jak najlepszej strony. Po każdej walce mam taką nadzieję ale to nie ode mnie do końca zależy. Ta walka jest ważna jak każda inna. Do każdej walki przygotowuję się jakby była tą najważniejszą.

WokółRingu: Wróćmy na chwile do twojej walki z Marcem Vidalem. Nie była to twoja najlepsza walka w karierze. Ostatecznie sędziowie wskazali wtedy remis, ale walka pewnie mogła pójść w obie strony. Miałeś okazję oglądać i przeanalizować tamtą walkę? Jakie wnioski wyciągnęliście z niej na przyszłość?

Piotr Gudel : Staram się nie wracać do tamtej walki, bo tam nie zagrała głowa, a ona jest najważniejsza. Co do wyniku pierwsze  trzy rundy były wyrównane. Czwarta wygrana dwoma punktami, czyli połowa walki poszła w moją stronę a później już nie grała głowa i boksowałem, aby boksować. Już do tego nie wracajmy i idźmy do przodu. To już przeszłość, której się nie zmieni. Wnioski są takie, żeby skupiać się na walce i odciąć się od wszystkich innych spraw.

WokółRingu: W swojej karierze miałeś okazję walczyć na PBN. Jak wspominasz udział w tamtej imprezie. Stoczyłeś wtedy bardzo dobrą walkę z Kaczorem. Chciałbyś ponownie wystąpić na jednej z tegorocznej gal PBN. Masz jakiś pomysł, z kim mógłbyś się zmierzyć własnie na PBN?

10253801_726357534120135_6169227092441148500_n.jpg

Piotr Gudel : Udział w takiej imprezie jest mega wydarzeniem w życiu. Oczywiście, że bym chciał ponownie zawalczyć na tej imprezie, gdyż na takiej gali może cię ktoś dostrzec i kariera wtedy nabiera tępa. Co do przeciwnika to już  jest rola mojego promotora.

WokółRingu: Miałeś zawalczyć na PBN już w tym roku. Wszystko było dogadane. Twoim przeciwnikiem miał być  Łukasz Maszczyk. Walka ostatecznie się nie odbyła, ponieważ twój przeciwnik wycofał się z udziału w tej gali. Bardzo żałowałeś, że tak to się potoczyło, że nie mogłeś zawalczyć na tak wielkiej gali?

Piotr Gudel : Tak i to bardzo bardzo żałowałem, ponieważ to mega wydarzenie a przy tej okazji mógłbym w końcu zrewanżować się Łukaszowi za porażki w karierze amatorskiej. Ja jednak nadal darzę go szacunkiem. To była jego decyzja.

WokółRingu: Niespełna miesiąc temu mówiłeś, że nie do końca wiesz na czym stoisz. Chyba można zrozumieć twoje rozgoryczenie ta całą sytuacją. Czas leci, a walk toczysz mało. A przecież jesteś pięściarzem i gdy walczysz rzadko to przecież z czegoś trzeba żyć. Aktualnie już wiesz jakie plany mają na ciebie twoi promotorzy? Masz zagwarantowane jakieś regularne starty?

10487301_763267993762422_5327317551267667945_n.jpg

Piotr Gudel : Na dzień dzisiejszy skupiamy się na 20 sierpnia. Coś tam obiło mi się o uszy o następnym starcie, ale jak nic nie jest pewnie to się nie wypowiadam. Na dzień dzisiejszy nie mam nic zagwarantowane.

WokółRingu: Ponad trzy lata minęło od twojego zawodowego debiutu. Przez ten okres stoczyłeś tylko sześć walk. Jesteś zadowolony z przebiegu twojej kariery jak na razie? Czy trochę inaczej sobie to wyobrażałeś, kiedy przechodziłeś na zawodowstwo?

Piotr Gudel : Nie do końca, ale jestem bo mogło by być jeszcze gorzej. Wyobrażałem to sobie, że będę boksował co 2-3 miesiące, ale czas pokazał, że wszystko ładnie wygląda tylko w TV. Jednak nie ma tego złego co na dobre by nie wyszło 

WokółRingu: Na ringach amatorskich stoczyłeś 130 walk. Na amatorstwie odnosiłeś liczne sukcesy. Jakbyś miał porównać boks amatorski z boksem zawodowym to jakie istotne różnice dostrzegasz? Przecież niektórzy mówią, że są boks amatorski i zawodowy to niemalże inne dyscypliny sportu. Jakie jest twoje znanie na ten temat? 

Piotr Gudel : Moim zdaniem jest różnica w przygotowaniach. Tu już  wcześniej wiemy z kim będziemy boksować. Możemy dostosować się pod danego przeciwnika. W boksie zawodowym  wiemy za co to robimy i cała otoczka to w ogóle inny świat.

WokółRingu: W twojej wadze numerem jednej jest w Polsce Kamil Łaszczyk. Gdyby przyszłą taka propozycja walki na przykład na PBN własnie z Łaszczykiem to przyjął byś ją? Czy jeszcze nie jesteś według ciebie gotowy na taką walkę? Myślisz, że może w niedalekiej przyszłości dojść do waszej walki? 

10245361_738127409607015_7942138655294464946_n.jpg

Piotr Gudel : Tak naprawdę to nie moja waga. Kamil walczy w limicie powyżej 58 kg. Ja boksuje max 57 kg lub niżej. Walka z Kaczorem w limicie 58.500 to jednorazowy wyskok, ponieważ Rafał nie zszedł by niżej a mi za bardzo zależało na rewanżu, więc to nie ta bajka, ale może kiedyś jak bym regularnie boksował i nabrał jeszcze większego doświadczenia to kto wie…

WokółRingu: Wracając do walki z Rogowskim. Myślisz, że będzie to trudniejsza walka dla ciebie niż wasz pierwszy pojedynek?

Piotr Gudel : Myślę, że nie. Postaram się wyeliminować błędy z poprzedniej walki i dać z siebie jeszcze więcej.

WokółRingu: Chciałbyś przekazać coś swoim kibicom i naszym czytelnikom?  

Piotr Gudel : Tak. Chciałbym zaprosić wszystkich kibiców na galę do Międzyzdrojów lub przed telewizory. Trzymajcie kciuki za naszego Mistrza Świata Krzysztofa Głowackiego w kolejnej obronie tytułu 17 września. Pozdrawiam wszystkich kibiców!

Foto:Piotr Duszczyk

Reklamy

2 myśli na temat “Piotr Gudel dla WokółRingu: Do każdej walki przygotowuję się jakby była tą najważniejszą.

  1. Rogowski to obecnie na tel bokser. Gudel stoi w miejscu ta prawda. W ostatniej walce sędziowie uratowali go. Nie dostrzegam w nim dużego potencjału. Co najwyżej do solidnego poziomu dojdzie.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s