Johann Duhaupas dla WokółRingu: Walka z Tomaszem Adamkiem byłaby dla mnie wspaniałym wyróżnieniem.

Zapraszamy do zapoznia się z rozmową, której udzielił nam Johann Duhaupas (34-3, 21KO). Francuski pięściarz kategorii ciężkiej powiada między innymi o ostatniej walce z Robertem Heleniusem, przygotowaniach do walki z Carlosem Takamem, wspomina walkę z Deontayem Wilderem oraz deklaruję chęć walki z Tomaszem Adamkiem w Polsce.

WokółRingu: W swojej ostatniej walce, którą stoczyłeś 2 kwietnia w Finlandii wygrałeś  przez nokaut w szóstej rundzie z miejscowym faworytem Robertem Heleniusem. Wygrana nad Robertem pozwoliła ci na zdobycie pasa WBC Silver w kategorii ciężkiej. W walce z Heleniusem w pełni zrealizowałeś wcześniej założony plan taktyczny? Jak oceniasz swoją postawę w tamtym pojedynku?

Johann Duhaupas: Do tej walki po raz pierwszy korzystałem z pomocy trenera od przygotowania fizycznego. Całkowicie zmieniłem swoje nawyki i ta praca opłaciła się. Strategia była głównie taka, żeby nie dopuścić do zbyt dużego zmęczenia się w tym pojedynku i to było dobre.

WokółRingu: Wygrana nad Robertem Heleniusem to jak dotąd twoje najcenniejsze zwycięstwo na zawodowych ringach?

Johann Duhaupas: Jest to wielkie zwycięstwo, zwycięstwo, które pozwoli mi na walkę o mistrzostwo świata latem. Pojedynek z Manuelem Charrem uważam, że była najważniejszą walką.

WokółRingu: Jeśli przyszłaby odpowiednia propozycja to byłbyś gotów przystąpić do rewanżu z Heleniusem? Czy ponowna konfrontacja z Finem, przynajmniej na ten moment nie jest ci potrzebna?

Johann Duhaupas: Na dzień dzisiejszy jestem pięściarzem, który może walczyć z każdym zawodnikiem. Jestem pewny swoich umiejętności, wiem co mogę zrobić w ringu, ale myślę, że wielu będzie mnie teraz unikać. Byłem gotowy podać rękę Heleniusowi, ale oni stwierdzili, że nie są gotowi jeszcze na ten rewanż.

WokółRingu: Koleją walkę stoczysz z Carlosem Takamem. Czy możesz to już oficjalnie potwierdzić? Co możesz powiedzieć nam o Takamie? Jak trudnym rywalem dla ciebie będzie ten pięściarz?

Johann Duhaupas: Takam jest oficjalnym pretendentem do tytułu, który posiadam. Jego manager zdobył prawo do zorganizowania tego pojedynku. Uważam, że zwycięzca tej walki będzie uprawniony do walki o tytuł mistrza świata. Jestem więc szczęśliwy, że tego dnia dwóch mężczyzn dadzą z siebie wszystko. Oczywiście Carlos nie jest łatwym przeciwnikiem.

WokółRingu: Czy wiadomo już coś na temat daty, kiedy to miałby odbyć się twój pojedynek z Takamem?

Johann Duhaupas: Data i miejsce jeszcze nie zostały ustalone.

WokółRingu: Gdy usłyszałeś o możliwej walce z Carlosem Takaem to od razy zgodziłeś się na tą propozycję? Kto był jeszcze brany pod uwagę jako przeciwnik dla ciebie w pierwszej obronie tytułu WBC Silver w kategorii ciężkiej?

Johann Duhaupas: Pojechałem, aby zdobyć ten pas do mojego przeciwnika w Finlandii, więc będę go bronić przeciwko każdemu i wszędzie.

WokółRingu: 26 września ubiegłego roku pokazałeś się całemu bokserskiemu światu jako bardzo twardy pięściarz. W Birmingham w stanie Alabama walcząc o mistrzostwo świata WBC z Deontayem Wilderem pokazałeś olbrzymie serce do walki oraz dużą odporność na ciosy. Po walce z Wilderem jeszcze bardziej uwierzyłeś w swoje możliwości? Ta porażka raczej cię w ogóle zbytnio nie martwiła.

Johann Duhaupas: Tak. Tamta walka pokazała mi wiele rzeczy. Pokazałem się na całym świecie. Nie miałem dobrego i wystarczająco długiego okresu przygotowawczego do tego pojedynku, a mimo to dałem wielką walkę. Mam nadzieję, że pewnego dnia zemszczę się i zdobędę mistrzostwo świata. 

WokółRingu: Przyznajesz, że chcesz aby twoi promotorzy doprowadzili do twojego rewanżu z Deontayem. Jak myślisz, kiedy może dojść do waszego rewanżu?

Johann Duhaupas: Myślę, że nigdy nie dostanę tej walki jako dobrowolna obrona dla Wildera. Zmierzę się z Deontayem tylko wtedy, gdy będę numerem jeden w rankingu. Zespół Wildera o mały włos nie zapłacił drogiej ceny za tamten ich błąd.

WokółRingu: Artur Szpilka, który także walczył o tytuł mistrza świata z Wilderem po walce przyznał, że Deontay wcale nie biję tak mocną jak się tego spodziewał przed pojedynkiem. A co ty możesz powiedzieć o sile ciosu Amerykanina?

Johann Duhaupas: Artur Szpilka zrobił wielką walkę, ale również przegrał przez ciężki nokaut. Wilder biję potężnie, ale nie jest na tyle silny, aby mnie znokautować.

WokółRingu: Johann w jakiej jesteś aktualnie formie? Rozpocząłeś już przygotowania do walki z Takamem? Czy twój trener ma pomysł już na sparingpartnerów, których należy sprowadzić, abyś mógł dobrze przygotować się do Carlosa Takama?

Johann Duhaupas: Nie. Na razie nie wiem kto. Teraz  będę jechał na obóz, aby przygotować do tej walki.

WokółRingu: Twój główny cel to zdobycie jako pierwszy Francuz w kategorii ciężkiej tytułu mistrza świata. Ile czasu dajesz sobie, aby tego dokonać?

Johann Duhaupas: Mam na to dużo czasu. Chciałbym w przyszłym roku, jeśli pokonam Takama.

WokółRingu: U nas w Polsce jest kilku bardzo ciekawych pięściarzy w kategorii ciężkiej. Artur Szpilka, Andrzej Wawrzyk, Mariusz Wach czy Izu Ugohoh są wysoko klasyfikowani w rankingach. Byłbyś zainteresowany walką z którymś z naszym pięściarzy kategorii ciężkiej? Z kim?

Johann Duhaupas: Oczywiście, że jestem zainteresowany. Polska jest bardzo zbliżona do Francji i na pewno możemy zrobić wspaniałą imprezę. Walka z Tomaszem Adamkiem byłaby dla mnie wspaniałym wyróżnieniem, ponieważ oglądałem walki tego pięściarza, kiedy byłem młodszy, a następnie spotkać się z nim w ringu byłoby piękną rzeczą. Jeżeli chodzi o Mariusza Wacha to pomagał mi on w przygotowaniach do walki z Heleniusem. Mariusz jest dobrym człowiekiem.

WokółRingu: Powszechnie mówi się, że boks zawodowy we Francji przeżywa dość poważny kryzys. Możesz coś powiedzieć na ten temat?

Johann Duhaupas: Niestety moja kariera jest w cieniu, ponieważ telewizja zaczyna dopiero teraz transmitować więcej boksu, niż przez ostatnie lata. Jednym słowem boks powraca, ale moja kariera się kończy, więc nie miałem szczęścia. Jestem pewien, że gdyby było tak w moim kraju 15 lat wcześniej to ja byłbym już mistrzem świata.

WokółRingu: Gdybyś miał wskazać swoje trzy najlepsze pojedynki w karierze to jakie byś wybrał?

Johann Duhaupas: Byłby to pojedynek o mistrzostwo Francji z Auriengem, moje zwycięstwo z Charrem oraz pojedynek z Wilderem.

WokółRingu: 2 kwietnia 2016 roku, kiedy ty w Finlandii  znokautowałeś Roberta Heleniusa w Polsce Tomasz Adamek przegrał przed czasem z Ericiem Moliną. Miałeś okazję zobaczyć już ten pojedynek? Co możesz o nim powiedzieć?

Johann Duhaupas: Widziałem ten pojedynek, gdyby Tomasz wygrał… moglibyśmy się spotkać i rywalizować, ale przegrał.

WokółRingu: Tomasz Adamek przyznał niedawno, że chciałby jeszcze powrócić na ring walką z dobrym pięściarzem. Myślisz, że Johann Duhuapas byłby odpowiednim kandydatem?

Johann Duhaupas: Tak jak powiedziałem wcześniej. Z przyjemnością!

WokółRingu: Nie masz wrażenia, że poprzez tą przegraną z Wilderem zyskałeś więcej niż dzięki pozostałym swoim wcześniejszym wygranym walką?

Johann Duhaupas: Wygrałem wiele tego dnia, w szczególności szacunek.

WokółRingu: Chciałbyś przekazać coś swoim kibicom w Polsce?

Johann Duhaupas: Chcesz, żebym przekazał coś kibicom w Polsce? Nigdy nie byłem w Polsce, a przecież Polska ma wielką historię z Francją. Pozdrawiam wszystkich i chciałbym przylecieć do tego pięknego kraju. Dziękuje wszystkim!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s