Paweł Stępień dla WokółRingu: Chciałbym nabierać doświadczenia z rożnymi przeciwnikami.

Zapraszamy do zapoznania się z rozmową, której udzielił nam Paweł Stępień (5-0, 4KO). Paweł wróci na ring 25 lutego na gali ZimnochMollo w Szczecinie. Przeciwnik dla Stępnia ma być ogłoszony w ciągu najbliższych dni.

WokółRingu: Niedawno przeszedłeś zabieg udrożnienia zatok i przegrody nosowej. Operacja przebiegła pomyślnie? Już normalnie, na pełnych obrotach trenujesz do kolejnej walki?

Paweł Stępień: Operacja przebiegła pomyślnie. Szykuje się do kolejnej walki.

WokółRingu: Już wstępnie wiesz, kiedy możemy spodziewać się twojej kolejnej zawodowej walki? Możliwy występ na gali 25 lutego, której głównym wydarzeniem będzie rewanżowy pojedynek Zimnoch – Mollo?

Paweł Stępień: Tak, będę boksował w Szczecinie. Nazwisko rywala ma być podane w najbliższym czasie.

WokółRingu: 17 września na gali Polsat Boxing Night odniosłeś swoje najcenniejsze, jak do tej pory zwycięstwo w zawodowej karierze – pokonałeś na punkty Norberta Dąbrowskiego. Jakiś czas temu „Noras” przyznał, że bardzo chciałby, aby doszło do waszego rewanżu.  Paweł Stępień jest na tak?

Paweł Stępień: Niekoniecznie, chciałbym nabierać doświadczenia z rożnymi przeciwnikami, więc jak na razie raczej nie, może za jakiś czas.

WokółRingu: Treningi po zabiegu udrożnienia zatok bardzo różnią się od tych przed zabiegiem?

Paweł Stępień: Jeszcze na dzień dzisiejszy ciężko mi to stwierdzić.

WokółRingu: 28 maja w Szczecinie miałeś walczyć z Tomaszem Gargulą, jednak ostatecznie do tego pojedynku wtedy nie doszło, gdyż „Tomera” wycofał się z niego. Jesteś nadal chętny na taki ewentualny pojedynek z Gargulą? Chciałbyś takiej walki?

Paweł Stępień: Jeżeli Tomek by chciał, to czemu nie.

WokółRingu: Na profesjonalnym ringu zadebiutowałeś w grudniu 2015 roku. Od tamtego czasu stoczyłeś pięć zwycięskich pojedynków. W 2017 roku masz nadzieję, że również będziesz tak często walczył?

Paweł Stępień: Mam nadzieje, że cztery walki uda się stoczyć. Zależy to wszystko od zdrowia, a konkretniej, czy po walkach nie będzie żadnych kontuzji. Jeżeli nie, to cztery walki myślę, że bez problemu mogę stoczyć.

WokółRingu: Wszyscy podkreślą, że Paweł Stępień to bardzo utalentowany pięściarz, ale często za wszelką cenę chcę wygrać walkę przed czasem. Myślisz, że to jest twój atut, czy jednak w niektórych sytuacjach, aż za bardzo chcesz zastopować rywala i musicie nad tym popracować?

Paweł Stępień: Myślę, że w ostatniej walce pokazałem, że potrafię zachować chłodną głowę, dlatego staram się wychodzić z założenia, że jeżeli będę boksował konsekwentnie i z luzu to nokaut przyjdzie sam.

WokółRingu: Twoi promotorzy mają jakieś sprecyzowane cele, jeżeli chodzi o dalsze prowadzenie twojej kariery? 

Paweł Stępień: O to trzeba pytać promotorów. Natomiast dla mnie cel jest jeden – droga do mistrzostwa.

WokółRingu: Jakie masz cele na 2017 rok? Może walka o jakiś konkretny pas, z konkretnym rywalem?

Paweł Stępień: Tak, jak powiedziałem – oddaję się w ręce promotorom i trenerom i to oni będą decydować, czy jestem gotowy na następny krok.

WokółRingu: Twój trener Jurij Wachtierow mówi, że Paweł Stępień ma papiery na to, by zostać zawodnikiem wysokiej klasy. Na pewno cieszą i motywują cię takie słowa. Przecież, kto jak to ale trener zapewne wie co mówi.

Paweł Stępień: Tak, trener  bardzo wierzy w mój talent i dzięki temu też nabieram pewności siebie. Znamy się wiele lat i jest też pewnego rodzaju moim psychologiem.

WokółRingu: Jeśli doszłoby do twojego rewanżu z Dąbrowskim to myślisz, że byłaby ci trudniej go wygrać, niż to było we wrześniu na gali Głowacki – Usyk?

Paweł Stępień: To wszystko zależny od postawy Norberta. Ja bym zachował taką samą taktykę, a to zależny, czy Norbert boksowałby w inny sposób, zmuszając mnie do jej zmiany.

WokółRingu: Po przegranej z tobą „Noras” następnie pokonał na punkty niezwyciężonego wcześniej Marka Matyje, a potem dał dobrą i wyrównana walkę w Kanadzie z numerem 1 WBC kategorii półciężkiej  Eleider’em Alvarez’em. Te walki Norberta sprawiają, że jeszcze bardziej doceniasz i jesteś zadowolony z wspomnianej już wygranej z nim?

Paweł Stępień: Ciesze się, że Norbert udowodnił wielu niedowiarkom, iż jeszcze się liczy w boksie, bo to świadczy o tym, że wygrałem z prawdziwym wojownikiem, który mimo przegranej idzie do przodu i wygrywa, a nie z wyboksowanym pięściarzem na jakiego już został kreowany.

WokółRingu: Interesują cię inne walki polsko – polskie? Na naszym podwórku jest kilka ciekawych nazwisk na przykład: Piotr Podłucki, Robert Parzęczewski, Dariusz Sęk, czy Michał Gerlecki. Byłbyś chętny na walkę, z którymś z tych pięściarzy?

Paweł Stępień: Jeżeli chodzi o walkę z Darkiem Sekiem to na dzień dzisiejszy jest to nie potrzebne, ponieważ bardzo lubię Darka, to on pomagał mi we wszystkich przygotowaniach, dużo doświadczenia nabrałem sparując z nim mnóstwo razy i myślę, że jeszcze nie zasłużyłem na to, aby z nim walczyć. Wszystko w swoim czasie, a mam nadzieje, że pójdziemy inną droga i jedyną, gdzie się spotkamy to w walce o pas, za duże pieniądze. Jeżeli chodzi o resztę nazwisk jest mi to obojętne.

WokółRingu: 25 lutego na gali w Alabamie dojdzie do ciekawych walk z udziałem naszych pięściarzy. Andrzej Wawrzyk zawalczy o tytuł mistrza świta WBC z Deontay’em Wilder’em, a Artur Szpilka skrzyżuje rękawice z Dominic’em Breazeale’em. Jak widzisz szanse Polaków w tych walkach?

Paweł Stępień: Jestem za Polakami, a wszystko zobaczymy 25 lutego, ciężko przewidzieć scenariusze w wadze ciężkiej.

WokółRingu: Chciałbyś przekazać coś swoim kibicom?

Paweł Stępień: Chciałbym pozdrowić wszystkich kibiców i zapraszam do Szczecina 25 lutego na moja pierwsza tegoroczna walkę.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s