Travis Kauffman dla WokółRingu: Moim jedynym celem jest teraz Amir Mansour. Chcę go znokautować, a później walczyć o tytuł mistrza świata.

Zapraszamy do zapoznania się z rozmową, której udzielił na Travis Kauffman (31-1, 23 KO). Travis kolejną zawodową walkę stoczy 17 marca na gali w Reading. Przeciwnikiem Kauffman’a będzie Amir Mansour.

WokółRingu: 17 marca na gali w Reading będziesz walczył z Amirem Mansourem (22-2-1, 16 KO). Jak przebiegały twoje przygotowania do tej walki? Jak oceniasz swoją aktualną formę?

Travis Kauffman: Moje przygotowania były bardzo dobre. Mieliśmy dość długi obóz przygotowawczy w Houston w Teksasie. Jestem gotowy do walki.

WokółRingu: Amir Mansour to pięściarz na prawdę niebezpieczny, który słynie szczególnie z bardzo mocnego ciosu oraz tego, że w ringu nigdy nie odpuszcza. Uważasz, że walka z Mansourem będzie twoim najpoważniejszym, jak dotąd testem na zawodowych ringach?

Travis Kauffman: Mansour jest bardzo niebezpiecznym pięściarzem. Jednak się nie martwię. To Amir powinien się martwić, a nie ja.

WokółRingu: O twojej walce z Amirem mówiono już od jakiegoś czasu. Pierwotnie mieliście walczyć na gali Premier Boxing Champions 25 lutego w Birmingham, gdzie główną walką wieczoru był pojedynek mistrza świata WBC kategorii ciężkiej – Deontaya Wildera.  Dlaczego ostatecznie przełożoną walkę Kauffman – Mansour? Głównym powodem było to, iż gala 17 marca odbywa się w twoim rodzinnym Reading w stanie Pensylwanii?

Travis Kauffman: Oni przenieśli naszą walkę, główne dlatego, że organizatorzy sprawdzili, że my obaj jesteśmy z Reading. Dlatego więc taka walka właśnie w Pensylwanii ma większy sens dla nas. Większe grono naszych fanów będzie dzięki temu będzie mogło obejrzeć nasz pojedynek.

WokółRingu: Z racji tego, że twój pojedynek z Mansour’em będzie się odbywał w twoim mieście i będzie on główną walką wieczoru 17 marca sprawia, że chcesz jak najlepiej pokazać się przed własną publicznością i w dobrym stylu pokonać Amira?

Travis Kauffman: Chcę znokautować Mansoura, ponieważ jak na razie nikomu się to nie udało. Jak dobrze wiemy on nie został zastopowany w walce z Breazealea’m tylko wycofał się ze względu na kontuzję. Chcę go znokautować.

WokółRingu: Twoje relacje z Amirem są raczej dobre. Można nawet powiedzieć, że jesteście dobrymi kumplami. Mimo to zdecydowaliście się na walkę. Tak, jak ciągle powtarzasz boks to biznes, a więc w ringu nie ma sentymentów?

Travis Kauffman: Nie powiedziałbym, że jesteśmy, aż tak dobrymi przyjaciółmi, ale oczywiście znamy się i szanujemy nawzajem. Jednak 17 marca mam jeden cel – wychodzę po wygraną.

WokółRingu: Można powiedzieć, że poniekąd sam sobie wywalczyłeś walkę z Amirem Mansourem? Prężnie działałeś między innymi w mediach społecznościowych, aby zakontraktowano waszą walkę.

Travis Kauffman: Media społecznościowe pomogły mi w tym. Jest to walka, której chciałem już od kilku lat.

WokółRingu: Przygotowania do walki z Mansourem różniły się jakoś znacząco od tych, które miałeś do wcześniejszych walk? Wydaję się, że 17 marca czeka ciebie bardzo duże wyzwanie.

Travis Kauffman: Każda kolejna walka jest wielkim wyzwaniem i do każdej walki przygotowuję się, jak do pojedynku o tytuł mistrza świata wagi ciężkiej.

WokółRingu: Patrząc na wcześniejsze walki Amira, jakie największe zalety w jego  boksie byś wskazał? Myślisz, że Mansour będzie dla ciebie trudnym rywalem?

Travis Kauffman: Myślę, że Mansour będzie szukał szansy, aby mnie znokautować. Jednak uważam, że on nie powinien mnie zaskoczyć.

WokółRingu: Podobno stawką walki Kauffman – Mansour ma być pas WBC United States kategorii ciężkiej. Możesz to potwierdzić?

Travis Kauffman: Tak, będziemy walczyć o tytuły WBC/USNBC i USBA.

WokółRingu: Czego spodziewasz się ze strony Mansoura w walce z tobą? Na pewno będzie on walczył o zwycięstwo, gdyż wygrana nad tobą – zawodnikiem z bardzo dobrym rekordem – może przybliżyć do jeszcze jednej na prawdę dużej walki.

Travis Kauffman: Mansour wyjdzie i będzie zapewne próbował dużo balansować. Kiedy będę wyprowadzał ciągle ciosy, będę utrudniał mu zadanie. Muszę myśleć w ringu.

WokółRingu: Wiadomo, że teraz koncentrujesz się tylko i wyłącznie na walce z Amirem, ale czy masz wraz z promotorami konkretne, sprecyzowane cele i pomysły na twoją dalszą karierę? W przypadku wygranej w dobrym stylu z Manosurem, co dalej? Będziecie starać się o walkę o tytuł mistrza świta wagi ciężkiej?

Travis Kauffman: Nie chcę na razie mówić o niczym innym, niż o walce z Amirem Mansourem.

WokółRingu: Od pewnego czasu ciągle podkreślasz, że jesteś gotowy, aby zawalczyć z Deontay’em Wilderem o pas WBC. Wygrana nad Amirem Mansourem może przybliżyć cię to tej upragnionej walki?

Travis Kauffman: Można tak powiedzieć. Jednak tak jak już powiedziałem – teraz moim jedynym celem jest wygrana z Amirem Mansourem.

WokółRingu: 25 lutego w Alabamie na gali Wilder – Washington walczył po raz pierwszy w Stanach Zjednoczonych inny nasz pięściarz z Polski – Izu Ugonoh. Rywalem Izu był Dominic Breazeale. Ugonoh przegrał tamtą walkę przed czasem, pomimo, że miał Breazeale’a na deskach. Co możesz powiedzieć nam o tamtej walce oraz postawie Izu w jej trakcie? 

Travis Kauffman: Myślę, że Izu wyszedł do tej walki zbyt podekscytowany. Był zbyt spięty, a powinien być w ringu wyluzowany i cierpliwy.

WokółRingu: Izu Ugonoh podpisał niedawno kontrakt z Alem Haymonem. Zatem macie teraz tego samego managera. Gdyby pojawiła się propozycja takiej ewentualnej walki Kauffman – Ugonoh zgodziłbyś się podjąć to wyzwanie?

Travis Kauffman: Ja mogę walczyć z każdym, ale moim jedynym celem jest teraz Mansour.

WokółRingu: Jakie masz cele na ten 2017 rok?

Travis Kauffman: Moim celem jest, aby najpierw pokonać w dobrym stylu Amira Mansoura, później otrzymać szansę walki o tytuł mistrza świata wagi ciężkiej i następnie zdobyć tytuł.

WokółRingu: Chciałbyś coś przekazać swoimi kibicom w Polsce i na całym świecie?

Travis Kauffman:  Dziękuje moim wszystkim kibicom w Polsce. Kocham Polskę i chcę walczyć tam pewnego dnia. Dziękuje, że wspieracie mnie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s