Eric Molina dla WokółRingu: Adamek? Szpilka? Dlaczego nie? Chciałbym ponownie zawalczyć w Polsce. | #wokółringuboks.

Zapraszamy do zapoznania się z rozmową, której udzielił nam były pretendent do pasów WBC i IBF kategorii ciężkiej – Eric Molina (25-4, 19KO).

WokółRingu: 10 grudnia ubiegłego roku walczyłeś w Manchesterze o tytuł mistrza świata IBF kategorii ciężkiej z Anthonym Joshuą. Przegrałeś tamtą walkę przed czasem w 3. rundzie. Często wracasz myślami do tamtego pojedynku?

Eric Molina: Czasami tak.  Otrzymałem 39 dni na przygotowanie się do tego pojedynku. Podczas tego okresu także były dwie podróże do Anglii i powroty do domu.  Tak na prawdę to były dla mnie trudne chwilę w moim życiu – miałem wiele ważnych spraw osobistych. W tym także była rezygnacja mojego trenera głównego na 32 dni przed walką z Anthonym Joshuą – są to tylko usprawiedliwienia. Joshua jest wielkim mistrzem i musisz być w szczycie swojej formy, aby konkurować i rywalizować z nim z powodzeniem. 

WokółRingu: Przed starciem z Joshuą otwarcie przyznawałeś, że zgotujesz Anthony’emu w ringu piekło, że pójdziesz na wojnę – jeśli będzie taka potrzeba i zdobędziesz tytuł. Tamtego wieczoru jednak było inaczej i walka zakończyła się dość szybko. Po upływie czasu i analizach wiesz dlaczego tak to się potoczyło? Niektórzy mówią, że Eric Molina przegrał z Joshuą już w szatni, zanim wyszedł do ringu.

Eric Molina: Taki właśnie był plan. Jednak szybkość, wielkość i siła Joshui była dla mnie przytłaczająca tamtejszej nocy. 

WokółRingu: Miałeś okazję w swojej karierze, jak dotąd walczyć dwa razy o tytuł mistrza świata – 13 czerwca 2015 roku przegrałeś, po dobrej walce w twoim wykonaniu pojedynek o pas WBC z Deontayem Wilderem, a 10 grudnia 2016 zostałeś zastopowany przez Joshuę w walce o tytuł IBF. Zatem walczyłeś zarówno z Wilderem, jak i Joshuą. Jakbyś ocenił tych pięściarzy na postawie tego, co prezentują w ringu? Którego z tych zawodników cenisz bardziej?

Eric Molina: Obaj prezentują inne style w ringu – styl robi walkę. Jeden z głównych atutów Wildera to siła, ale to także zaleta Joshui.  Joshua jest bardziej typem pięściarza o świetnych kombinacjach prezentowanych w ringu, potrafi zmylić cię w ringu swoją szybkością. Natomiast Wilder ma jedno, bardzo mocne pojedyncze uderzenie. Mógłbym znacznie łatwiej i szybciej przystosować się do stylu Wildera, niż Joshui, ale tak, jak powiedziałem to kwestia przystosowania się do ich stylów.

WokółRingu: Gdyby doszło do pojedynku Wilder – Joshua to na kogo byś stawiał w takiej ewentualnej walce?

Eric Molina: Byłaby to wielka bitwa i wierzę, że zwycięzcą były ten, który poradziłby sobie lepiej ze stylem przeciwnika. Wydaję mi się, że Joshua ma więcej zalet. Jeżeli chodzi o Wildera  to jest on dość niezgrabny w ringu i mizerniej zbudowany. Którykolwiek z nich lepiej poradziłby sobie ze stylem przeciwnika, ten odniósłby sukces i wygrał. 

WokółRingu: Długo odpoczywałeś od boksu po przegranej walce z Anthonym? W jakiej aktualnie jesteś dyspozycji, formię? Wznowiłeś już treningi?

Eric Molina: Powróciłem już do gymu. Podczas przygotowań do walki z Joshuą było wiele złych rzeczy.  Próbuję naprawić i wyeliminować te błędy oraz opracować dobry plan powrotu. Czuję w głębi serca, że muszę wrócić. Jednak wszelkie okoliczności musza być lepsze, abym odniósł sukces. 

WokółRingu: Czy wiesz już coś na temat tego, kiedy możliwy jest twój powrót na ring?

Eric Molina: Szukamy powrotu na ring kiedyś latem. Bóg sprawia, ze  nadal mogę robić to co chcę na wysokim poziomie. Najważniejszą rzeczą jest sprostanie wielu aspektom podczas przygotowań.

WokółRingu: Przed pojedynkiem o pas IBF z Joshuą mówiłeś, że ta walka to dla ciebie ostatnia szansa na zdobycie tytułu i w razie porażki najprawdopodobniej kolejnej szansy już nie otrzymasz. Przegrałeś, ale chyba masz jeszcze nadzieję, że po pokonaniu kogoś z czołówki możesz otrzymać jeszcze jedną szanse walki o pas mistrza świata wagi ciężkiej?

Eric Molina: Wierzę, że w tej wadze, w tym sporcie pięściarz jedną walką może zapewnić sobie ponownie taką możliwosć. Co prawda przegrywałem w tych ważnych walkach, ale z najlepszymi na świecie – Joshuą i Wilderem.  Czuję, że jest wielu pięściarzy kategorii ciężkiej, których wciąż mogę pobić.

WokółRingu: 2 kwietnia 2016 roku pokonałeś przed czasem na gali Polsat Boxing Night w Krakowie Tomasza Adamka. Adamek bezpośrednio po tamtej porażce twierdził, że na ring już nigdy nie wróci. Jednakże teraz jest już  pewne, iż „Góral” wróci na ring na kolejnej gali PBN. Tomasz otwarcie przyznaje, że chce walki z wymagającym rywalem. Byłbyś chętny na taką rewanżową walkę Eric Molina – Tomasz Adamek, gdyby pojawiła się taka oferta?

Eric Molina: Ja jestem jedynym pięściarzem, który powstrzymał Tomasza w taki sposób w jaki to zrobiłem. Tomasz to świetny pięściarz. Ja byłem bardzo dobrze przygotowany do tamtej walki w Krakowie. Nie znam dokładnych planów Adamka, ale z tego, co wiem wielu mówi, że walka zakończyła się kontrowersyjnie. Nie sądzę, że tak było. Moim marzeniem jest zwalczyć w Polsce ponownie. Obiecałem mojemu teamowi, że wygrałbym tam ponownie i po raz kolejny to moja ręka powędrowałaby w górę. Obiecałem im także, że kiedyś wrócę do Polski, aby znowu tam zawalczyć. Polska już na zawsze będzie miejscem, które będę szczególnie wspominał i cenił. 

WokółRingu: Jeśli nie Tomasz Adamek to może Artur Szpilka? Pomimo, że przegrałeś ostatni pojedynek z Joshuą to taka walka nadal mogłaby być ciekawą opcją.

Eric Molina: Rewanż z Tomaszem Adamkiem byłby zdecydowanie wielkim pojedynkiem. Walka z Arturem Szpilką również byłaby czymś wielkim. Dlaczego nie? Szpilka to świetny przyjaciel, ale biznes to biznes.

WokółRingu: Jaki plan wraz z promotorem Don Kingiem macie na twoją dalszą zawodową karierę? Rozumiem, że King będzie chciał jeszcze raz doprowadzić cię do walki o tytuł?

Eric Molina: Współpraca z Don Kingiem nigdy nie należała do łatwych. Jeśli znów będę walczył o tytuł to nie spodziewam się, że Don sprawi, że będzie to łatwe. Wiem, że nie dostanę takiej walki w prezencie, będę musiał tam dotrzeć.  On nigdy nie prowadził mnie w łatwy sposób i nie ułatwiał mi pewnych rzeczy.

WokółRingu: Czy po ostatniej walce otrzymałeś już ofertę stoczenia jakiś walk np. w USA, Wielkiej Brytanii, czy chociażby w Polsce?

Eric Molina:  Jeszcze nie. Chcę wrócić walką w Teksasie, aby wejść z powrotem na właściwy tor.  Ale kto wie? Wszystko może się zdarzyć. Na razie nie znam żadnych konkretów. 

WokółRingu: 25 lutego na gali z cyklu Premier Boxing Champion w Alabamie Izu Ugonoh, czyli pięściarz, który był dość poważnie przymierzany swego czasu do walki z tobą na PBN walczył z Dominicem Breazealem. Ugonoh przegrał, mimo iż miał Breazeale’a na deskach. Według wielu kibiców i ekspertów na walkę z pięściarzem pokroju Dominica było dla Izu jeszcze za wcześnie. Podobnie uważasz?

Eric Molina: To była niesamowita i wielka walka. Izu to zdecydowanie pięściarz bardzo silny.  Jednak w tej kategorii siła to nie wszystko.  Breazeale to także wielki facet. Być może Izu miał zle obraną strategię na walkę z Breazealem, aby pokonać go. Takie rzeczy się zdarzają. To jest boks. Może wróci wkrótce po tej porażce.

WokółRingu: Ciągle otrzymujesz wiadomości od kibiców z Polski? Podczas pobytu w Polsce, oraz po walce z Adamkiem wiele razy przyznawałeś, że Polska to piękny kraj, a nasi kibice są wspaniali.

Eric Molina: Polska rzeczywiście była piękna. Wielu ludzi, których tam poznałem stali się moimi przyjaciółmi i kibicami. Moim marzeniem jest, żeby wrócić pewnego dnia do tego pięknego kraju. 

WokółRingu: Chciałbyś przekazać coś swoim kibicom w Polsce, oraz na całym świecie?

Eric Molina: Oczywiście. Porażka z Joshuą była dla mnie rozczarowaniem. Była dla mnie testem, jednak nie powidło się tym razem. Teraz w moim sercu czuję, że nigdy wcześniej aż tak bardzo nie pragnąłem powrócić ze zdwojoną siłą i zrehabilitować się za niepowodzenie. Pozdrawiam najlepszych kibiców tego sportu, polskich kibiców.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s