Andrzej Sołdra: Muszę się odbudować jeżeli chcę myśleć o czymś większym w tym sporcie.| #wokółringuboks.

Zapraszamy do zapoznania się z rozmową, której udzielił nam Andrzej Sołdra (12-5-1, 5 KO). Andrzej kolejną zawodową walkę stoczy już 20 maja na gali w Gołębiowie Średnim.

WokółRinguBoks: Rok 2016 nie był dla ciebie zbyt udany. Stoczyłeś wtedy cztery zawodowe pojedynki – wygrałeś tylko jeden z Sebastianem Skrzypczyńskim. Jak oceniasz ten miniony rok w swoim wykonaniu? 2017 będzie zdecydowanie lepszym dla ciebie?

Andrzej Sołdra: Można powiedzieć, że już sam odpowiedziałeś w pierwszym zdaniu na to pierwsze pytanie. Czy ten rok będzie lepszy? to już musimy poczekać aż się zakończy.

WokółRinguBoks: Yevgeni Makhteienko, Tomasz Gargula i Jordan Kuliński – czujesz się gorszy od tych pięściarzy, z którymi przegrywałeś w minionym roku? Uważasz, że gdyby doszło do rewanżu z którymś z tychże pięściarzy to tym razem zaboksowałbyś inaczej i przede wszystkim wygrał? 

Andrzej Sołdra: Ja się mogę nie czuć gorszy, ale skoro przegrałem to właśnie byłem. Nie rozmyślam, co byłoby gdyby. Musiałoby dojść do kolejnych walk z tymi zawodnikami, ale na ten moment to nie są moje cele.

WokółRinguBoks: Na początku tego roku zakończyłeś współpracę z Tomaszem Babilońskim i jego grupą Babilon Promotion. Co zadecydowało o rozwiązaniu umowy? Uważasz, że była to najlepsza decyzją, jaką mogliście podjąć w tamtym momencie?

Andrzej Sołdra: Wiele czynników o których nie chce mówić głośno – nie wywiązywanie się z zapisów w kontrakcie przez promotora myślę, że będzie wystarczającą odpowiedzią. Nie mogliśmy, tylko mogłem, ponieważ to ja zakończyłem tą współpracę.

WokółRinguBoks: Jesteś teraz tzw. wolnym zawodnikiem. Sprawia to, że będziesz teraz sam kierował swoją zawodową karierą, czy masz zamiar związać się z kimś kontraktem, jeśli pojawi się taka oferta?

Andrzej Sołdra: Tak dokładnie. Jestem teraz wolnym zawodnikiem i na razie tak pozostanie. Co będzie dalej? Zobaczymy. Czas pokaże.

WokółRinguBoks: Kolejny zawodowy pojedynek stoczysz już 20 maja na gali w Gołębiowie Średnim. Jest to gala organizowana przez Krystiana Cieśnika. Jak doszło do tego, że wystąpisz na tej gali?

Andrzej Sołdra: Mój trener Piotr Wilczewski w dużym stopniu mi w tym pomógł.

WokółRinguBoks: To właśnie z Krystianem Cieśnikiem wiążesz poniekąd swoja dalszą zawodową karierę? Będziesz regularnie występował na jego galach?

Andrzej Sołdra: Nie rozmawiałem z nikim na ten temat. Na pewno jestem wdzięczny i dziękuje Krystianowi za udostępnienie miejsca na tej gali i jeśli będzie taka możliwość i Krystian wyrazi chęć i zainteresowanie to czemu nie? Miło będzie boksować na kolejnych galach przez niego organizowanych.

WokółRinguBoks: W swojej profesjonalnej karierze miałeś okazję raz walczyć zagranicą. 13 maja 2016 roku w Wielkiej Brytanii mierzyłeś się z utytułowanym amatorem Vijenderem Singhem. Tamten pojedynek przegrałeś przez TKO w 3. rundzie. Po walce przyznałeś, iż wzięcie tej walki było błędem z twojej strony? Dlaczego tak uważasz?

Andrzej Sołdra: Wzięcie tej walki było świadome z mojej strony, czego później żałowałem. Pojechałem tam tylko zarobić – czego i tak nie zrobiłem, gdyż wyszło inaczej. Nie można mówić o przygotowaniu do walki w 8 dni, w dodatku zrzucając 8 kg. wagi, gdzie wychodzi zbijanie  1 kg. dziennie. Dzień przed samą walka byłem jak zbity pies (śmiech).

WokółRinguBoks: Jak idą przygotowania do kolejnej walki? Na pewno jesteś bardzo zmotywowany, aby w końcu zwyciężyć i zrehabilitować się poniekąd za ostatnie porażki.

Andrzej Sołdra: Jest ciężko. Bez wątpienia chcę i muszę się odbudować, myśląc o czymś większym w tym sporcie.

WokółRinguBoks: W swojej karierze trenowałeś m.in. z Piotrem Wilczewskim oraz Adamem Jabłońskim. Natomiast, kto teraz jest twoim głównym szkoleniowcem? Z kim trenujesz i gdzie?

Andrzej Sołdra: Moim szkoleniowcem jest właśnie ten pierwszy, którego wymieniłeś – Piotr Wilczewski. Z trenerem Wilczewskim trenuję w Dzierżoniowie.

WokółRinguBoks: Gdyby pojawiła się ciekawa oferta walki zagranicą to byłbyś zdecydowany na taki pojedynek? Rekord wciąż przecież masz dobry.

Andrzej Sołdra: Tak, tylko oczywiście musiałoby się wszystko odpowiednio zgadzać.

WokółRinguBoks: Po ostatnich twoich walkach kibice już powoli zaczęli kończyć ci karierę. Ty jednak cały czas przyznajesz, że z boksem nie masz zamiaru kończyć. Czujesz, że Andrzej Sołdra jeszcze nie powiedział ostatniego słowa w tym biznesie?

Andrzej Sołdra: A czy ja komuś kończę prace? Czy karierę w danej pracy? Jak np. piekarz spali pieczywo, czy zepsuje, budowlaniec krzywo cegłę, czy ścianę wymuruje, fryzjer źle obetnie – w każdym zawodzie, ktoś coś zepsuje. Więc z myśleniem tych wszystkich tępych debili każdy powinien od razu z tym kończyć, a najlepiej skoczyć z mostu (śmiech). Nawet ci wszyscy, co piszą w necie, hejtują w ukryciu anonimowo i źle literkę wcisną, bo tak się onanizują i masturbują, że z wrażenia się im w oczach pierdoli to od razu powinni rozjebać klawiaturę na swoim tępym łbie (śmiech).

WokółRinguBoks: Często wracasz do walki z Dawidem Kosteckim? Prawie nikt na ciebie wtedy nie stawiał, ty jednak pokazałeś wielkie serce do walki i pokonałeś znacznie bardziej doświadczonego Kosteckiego. Jest to jeden z tych momentów w twojej karierze do którego lubisz wracać?

Andrzej Sołdra: Szczerze? Nie wracam do tej walki – było, minęło. Wiadomo fajnie sobie wspominać, ale bardzo rzadko to robię. Podczas tej walki byłem w zupełnie innej formie, niż podczas ostatnich moich walk i już nie chodzi tutaj formę fizyczna, ale psychiczną co naprawdę jest ważne w boksie.

WokółRinguBoks: Chciałbyś przekazać coś swoim kibicom?

Andrzej Sołdra: Tym prawdziwym i już nie chodzi, że moim tylko tym. którzy są pasjonatami sportu – wszystkiego dobrego. A reszcie można by tu wiele mówić, ale i tak to nie ma sensu, bo to tępe chore kurwiszony (śmiech).

Reklamy

Jedna myśl na temat “Andrzej Sołdra: Muszę się odbudować jeżeli chcę myśleć o czymś większym w tym sporcie.| #wokółringuboks.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s