Tomasz Król: Jest talent do boksu i mocna głowa.| #wokółringuboks.

Zapraszamy do zapoznania się z rozmową, której udzielił nam Tomasz Król (4-1-1, 1 KO). Tomasz wróci na ring najprawdopodobniej 19 sierpnia na gali w Międzyzdrojach.

WokółRinguBoks: 25 lutego na gali w swoim rodzinnym Szczecinie walczyłeś z Kamilem Młodzińskim (8-1-2, 5 KO). Jesteś zadowolony z przebiegu walki z Młodzińskim i z tego, jak udało ci się zaprezentować przed własną publicznością?

Tomasz Król: Jestem zadowolony, ponieważ Kamil postawił twarde warunki i walka była drastyczna.

WokółRinguBoks: Kolejną zawodową walkę miałeś stoczyć już 20 maja na gali Włodarczyk – Gevor w Poznaniu. Miałeś zmierzyć się z Bartłomiejem Wańczykiem (15-0, 7 KO). Jednak przeciwnik wycofał się z tego pojedynku. Jesteś zły, że tak to się potoczyło?

Tomasz Król: Jestem bardzo zły, gdyż  czuje, że idę za ciosem i robię progres.

WokółRinguBoks: W ostatnim czasie promotor Andrzej Wasiliewski potwierdził, że najprawdopodobniej nie wystąpisz na gali w Poznaniu. Żałujesz, że nie zakontraktowano ci jakiegoś innego rywala? 

Tomasz Król: Oczywiście, że żałuje. Pięć tygodni przygotowań już było za mną i czułem się lepiej, niż przed walką z Kamilem Młodzińskim. 

WokółRinguBoks: Kiedy teraz możemy spodziewać się twojej kolejnej zawodowej walki? 19 sierpnia odbędzie się gali w Międzyzdrojach, a 9 września w Radomiu. Możliwe, że zwalczysz, na któreś z tych imprez?

Tomasz Król:  Najprawdopodobniej zawalczę na gali w Międzyzdrojach, która odbędzie się 19 sierpnia.

WokółRinguBoks: Na ringach zawodowych stoczyłeś jak do tej pory 6 pojedynków, jednak jesteś pięściarzem doświadczonym na ringach amatorskich. Miałeś przechodząc na zawodowstwo jakieś obawy z tym związane? Niektórzy pięściarze nie potrafią odnaleźć się na ringach zawodowych, pomimo swoich wcześniejszych sukcesów z kariery amatorskiej.

Tomasz Król: Szczerze? Wierzyłem mocno, do tego czuje, że jest talent do boksu i mocna głowa. Chociaż miałem np. 6 lat przerwy od boksu.

WokółRinguBoks: Pomimo, że jesteś pięściarzem to również znajdujesz czas, aby potrenować z innymi osobami i prowadzisz zajęcia dla osób trenujących boks rekreacyjnie. Mógłbyś powiedzieć coś na ten temat? Jak wyglądają takie treningi i czy dużo osób korzysta z twojej pomocy?

Tomasz Król: Mam 3 duże grupy bokserskie wojowników i wojowniczek. Są to różni ludzie  – od uczniów do lekarzy, celebrytów, nauczycieli itp. Atmosfera jest wspaniała. Ludzie są zarówno rano, jak i wieczorem.

WokółRinguBoks: Czy wiesz konkretnie, jakie plany mają na prowadzenie twojej kariery promotorzy?

Tomasz Król: Wiem, że są plany doprowadzenia do walki o mistrzostwo Europy. Jak tak się stanie to będzie pięknie, bo wiara jest!

WokółRinguBoks: Jakie cele na ten 2017 rok ma Tomasz Król? 

Tomasz Król: Chciałbym stoczyć przynajmniej 4/5 walk w 2017 roku.

WokółRinguBoks: Gdyby pojawiła się oferta walki np. z Michałem Syrowatką (17-1, 6 KO) lub Michałem Leśniakiem (6-1, 2 KO), albo np. z Michałem Żeromińskim to uważasz, że byłbyś gotowy już teraz podjąć takie walki? 

Tomasz Król: To już tak na prawdę nie moja waga. Jednak jeżeli chodzi o Michała Leśniaka to Michałowi składałem propozycje, bo była szansa wystąpić na gali Polsat Boxing Night w czerwcu, ale z wagą się nie dogadaliśmy. Bez wątpienia byłoby ciekawie.

WokółRinguBoks: Kamil Młodziński po walce z tobą podkreśla, że nie czuję się pięściarzem przegranym. Myślisz, że kiedyś w przyszłości może dojść do rewanżowego pojedynku Król – Młodziński? Byłbyś zainteresowany taką kolejną walką, aby pokazać tym razem jeszcze wyraźniej, kto jest lepszy?

Tomasz Król: Pewnie odnajduje się rewanżach i miałem już w zawodowstwie takie dwa rewanżowe pojedynki, które się udały w boksie. Na pewno byłaby super walka. Kamil jest wojownikiem i pomimo, że mój styl deprymuje to pokazał, iż boksował do końca ostro.

WokółRinguBoks: 24 czerwca na gali Polsat Boxing Night w Gdańsku na ring wróci Tomasz Adamek (50-5, 30 KO). Według ciebie powrót na ring „Górala” to dobra decyzja?

Tomasz Król: Adamek jak czuje głód boksu to pewnie. On sam najlepiej wie, co ma robić.

WokółRinguBoks: Jeżeli miałbyś wskazać swoje największe atuty w ringu to co byś wybrał?

Tomasz Król: Praca nóg ,szybkość rąk i myślenie w ringu – to jest ważne.

WokółRinguBoks: Chciałbyś, aby kiedyś doszło do twojej walki z Wańczykiem? Czy ten pięściarz teraz już cię nie interesuję? Można odnieść wrażenie, że trochę stchórzył przed tobą?

Tomasz Król: Mogę z nim boksować, ale ja za jedną walkę będę już wyżej od niego w rankingu portalu boxrec. Niech się spieszy, bo może później już nie będę zainteresowany taką walką.

WokółRinguBoks: Chciałbyś przekazać coś swoim kibicom?

Tomasz Król: Pozdrawiam serdecznie swoich kibiców i mogę im przekazać, że boks dopiero się zaczyna.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s