Robert Tlatlik: Nie mogę doczekać się walki w Polsce! |#wokółringuboks.

Zapraszamy do zapoznania się z rozmową, której udzielił nam Robert Tlatlik (20-0, 14 KO). Robert 24 czerwca na gali Polsat Boxing Night 7 w Gdańsku zmierzy się z Łukaszem Wierzbickim (12-0, 6 KO).

WokółRinguBoks: 24 czerwca na gali Polsat Boxing Night zmierzysz się z Łukaszem Wierzbickim (12-0, 6 KO). Jak dowiedziałeś się o możliwej takiej walce z Łukaszem w Gdańsku to długo zastanawialiście się nad przyjęciem i akceptowaniem tej oferty?

Robert Tlatlik:  Otrzymałem ofertę od grupy First Punch BoxPromotion dotyczącą tej walki. Zgodziłem się na ten pojedynek bardzo szybko. 

WokółRinguBoks: Urodziłeś się w Chorzowie, ale na co dzień mieszkasz w Niemczech.  Czym zatem jest dla ciebie walka w Polsce? Czymś wyjątkowym, o czym myślałeś już od dawna?

Robert Tlatlik: Lubię bardzo boks w Polsce, ponieważ atmosfera jest tam zawsze wspaniała. Będąc pięściarzem na ringach amatorskich często walczyłem  w Polsce, dlatego chcę stoczyć ten pojedynek. Cieszę się z możliwości zawalczenia w Polsce.

WokółRinguBoks: Na zawodowym ringu zadebiutowałeś 9 kwietnia 2015 roku. Od tamtego czasu stoczyłeś jeszcze 19. zawodowych pojedynków. Masz aktualnie rekord 20-0. Jesteś zadowolony z przebiegu twojej profesjonalnej kariery?

Robert Tlatlik:  Tak, ponieważ walczyłem na dużych imprezach takich jak np. galę, gdzie walczył w głównej walce wieczoru Klitschko – to było dla mnie wspaniałe doświadczenie na przyszłość.

WokółRinguBoks: Jakbyś ocenił Łukasza Wierzbickiego pod względem sportowym? Wierzbicki będzie dla ciebie najtrudniejszym jak dotąd rywalem w zawodowej karierze?

Robert Tlatlik: Nie mogę jeszcze tego stwierdzić. Wszystko tak naprawdę okażę się 24 czerwca w ringu!

WokółRinguBoks: Co będzie według ciebie kluczem do wygranej nad Łukaszem Wierzbickim 24 czerwca w Gdańsku?

Robert Tlatlik: Nie chcę mówić zbyt wiele o mojej taktyce. Jednak mogę potwierdzić, iż obóz przygotowawczy przebiega bardzo dobrze.

WokółRinguBoks: W swojej karierze miałeś już okazję walczyć na dużych galach. Wałczyłeś m.in. na gali, na której głowa walą wieczoru był pojedynek Władimira Klitschko. Jak wspominasz tamtą przygodę?

Robert Tlatlik: Gale były bardzo profesjonalne, dobrze zaplanowane, z wielką publicznością na trybunach. Lubię wracać myślami z powrotem do tamtych walk.

WokółRinguBoks: Wielu zwraca uwagę na to, iż np. właśnie w Niemczech gale są tak organizowane, że jest bardzo mocna walka wieczoru, a pozostałe pojedynki nie koniecznie wzbudzające wielkie emocje. 24 czerwca jednak czeka nas wiele ciekawych pojedynków. Co sądzisz właśnie o pozostałych walkach na PBN 7?

Robert Tlatlik: Uważam, że jest to bardzo ciekawa gala. Karta walk oraz pięściarze w poszczególnych zestawieniach są bardzo dobrze dobrani. To bez wątpienia gwarantuje nam emocjonujące pojedynki.

WokółRinguBoks: Miałeś już wcześniej jakieś propozycje stoczenia walki w Polsce? 

Robert Tlatlik: Miałem takie oferty, ale nie było to nic specjalnego – dlatego nie walczyłem w Polsce. Teraz mam taką możliwość i to zmienię.

WokółRinguBoks: Masz 28 lat, bardzo dobry rekord. Co Robert Tlatlik chcę osiągnąć w tym sportem? Celem pas mistrza Europy, a może mistrza świata?

Robert Tlatlik:  Moim celem jest pas mistrza Europy. Może uda mi się osiągnąć ten cel jeszcze w tym roku. Jednak najpierw skupiam się na 24 czerwca i walce z Łukaszem Wierzbickim.

WokółRinguBoks: Jeżeli udałoby ci się wygrać 24 czerwca z Łukaszem Wierzbickim to twoja kariera nabierze tempa? Będziesz chętny, aby wrócić do Polski na kolejne walki?

Robert Tlatlik: Oczywiście! Dlaczego nie? Jestem gotowy, aby walczyć wszędzie, gdziekolwiek!

WokółRinguBoks: Jak wygląda twoja aktualna sytuacja? Utrzymujesz się tylko z boksu, czy musisz także pracować? Z kim jesteś związany kontraktem promotorskim?

Robert Tlatlik:  Pracuję jako trener boksu. reszta to tylko hobby. Jeżeli chodzi o pomoc w planowaniu moich zawodowych walk to pod tym względem pomaga mi grupa First Punch BoxPromotion.

WokółRinguBoks: Twój brat Sebastian Tlatlik (12-1, 11 KO) także jest zawodowym pięściarzem. Często pomagacie sobie np. na sparingach? Trenujecie razem?

Robert Tlatlik: Oczywiście, iż sobie pomagamy. Jednak nie trenujemy zawsze razem. Moim głównym trenerem jest Stefan Freudenreich z Dusseldorfu.

WokółRinguBoks: Dlaczego w walce Tlatlik – Wierzbicki to ty okażesz się lepszy od rywala i wygrasz?

Robert Tlatlik: Ponieważ uważam, że mam lepszą taktykę!

WokółRinguBoks: Chciałbyś przekazać coś kibicom w Polsce?

Robert Tlatlik: Nie mogę już doczekać się gali i wielu polskich kibiców, którzy zawsze gwarantują świetną atmosferę. Jestem szczęśliwym, że będę mógł zawalczyć przed wami!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s